Knygos
Knygos
 

ŠILUTĖS KNYGININKAI

Interneto svetainė www.silutesknygininkai.lt sukurta vykdant Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos parengtą projektą „Knygos ir rašto paveldas Šilutės krašte“, skirtą įvairių sričių mokslininkams, regiono kraštotyrininkams, kitiems, besidomintiems etnokultūra, Šilutės krašto knygos ir rašto paveldu, knygininkų veikla.

ISTORIJA

Aktualizuodami Šilutės krašto kultūros istorijos paveldą ir reaguodami į šiandienos elektroninės informacijos iššūkius, šilutiškiai bibliotekininkai sukūrė interneto svetainę apie Šilutės krašto, istoriškai buvusios Mažosios Lietuvos dalies, XVI-XX a. knygininkus, senąsias A. Umlaufo, Sekunų ir Zybertų dinastijų spaustuves, Štalių dinastijos knygyną ir knygrišyklą.

MAŽOSIOS LIETUVOS

Didėjantis spaudos ir elektroninės žiniasklaidos dėmesys Mažosios Lietuvos kultūros istorijos paveldui skatina virtualioje erdvėje skelbti bibliotekos Knygos muziejuje (atidaryto 1990 m.) tradicinėse laikmenose sukauptus duomenis.

RŪŠIAVIMAS

Duomenys apie knygininkus tinklapyje pateikti chronologiškai (pagal amžius), atsižvelgiant į laikotarpį, kuriuo labiausiai atsiskleidė kultūrinė bei visuomeninė asmens veikla. Interneto svetainės kūrimo etapai buvo: tekstinės medžiagos paieška, atranka, sisteminimas, stilistinis redagavimas, naudotų šaltinių bibliografijos parengimas, nuotraukų perfotografavimas, skenavimas, grafinis tinklapio modelio sukūrimas ir informacijos paskelbimas.

SVETAINĖ

Kuriant interneto svetainę, naudotasi senosiomis knygomis, įvairia savo turiniu ir forma ikonografine medžiaga, rankraščiais, prieškario ir pokario periodika, Knygos muziejuje sukaupta informacija apie Šilutės knygininkus, kitais dokumentais. Dalis informacijos, esančios popierinėse laikmenose, perfotografuota, nuskenuota ir suvesta į elektronines laikmenas. Knygos muziejaus dokumentika, pateikta elektroninėse laikmenose, sudaro palankesnes sąlygas rankraštyno fondu naudotis platesniam vartotojų ratui. Interneto svetainės sukūrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Versija neįgaliesiems