Pastatas Lietuvininkų g. 61

Pastatas Lietuvininkų g. 61

Viešbutis „Hotel Kaiserhof“ (liet. „Kaizerio karališkųjų rūmų viešbutis“) Šilutėje, dabartinėje Lietuvininkų g. 61, buvo pastatytas XX a. pradžioje – apie 1902–1905 m. Jo savininku nurodomas Vilhelmas Gayer (Wilhelm Gayer), vėliau šeimininku tapo greičiausiai jo sūnus Vilius Gayer (Willy Gayer), galiausiai viešbutį valdė Emilis Krionertas (Emil Kröhnert). Viešbutis iš kitų viešbučių ir restoranų išsiskyrė prabanga ir patrauklumu. Erdvioje viešbučio restorano salėje buvo rengiamos įvairios šventės, koncertai, vaidinimai ar šiaip šeimyniniai pobūviai, vykdavo iškilmingi minėjimai, posėdžiai, susirinkimai. Salėje buvo rodomi ir pirmieji filmai, kuriuos demonstruodavo Gudat iš Kaukėnų.

Viešbučio veikla nutrūko po Antrojo pasaulinio karo. 1946–1987 m. čia veikė apskrities/rajoniniai kultūros namai, 1947–1960 m. patalpose buvo įsikūrusi ir dabartinė Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka. 1987 m. Šilutėje, Lietuvininkų g. 6, pastačius naujus kultūros namus, buvusio viešbučio fojė ir rūbinėse įsikūrė Šilutės teatras, galerija „Durys“. 2001 m. teatras buvo perkeltas į Šilutės kultūros namų (dab. Šilutės kultūros ir pramogų centras) pastatą, o buvusiose teatro patalpose atsidarė įvairios įstaigos ir organizacijos.

 

 

Literatūra:

1. Jakštas, Petras. Vadovas po Šilutės miestą. Rankraštis. Šilutė, 1984, p. 55.

2. Pasakojimas iš Šilutės praeities [interaktyvus]. [Žiūrėta 2018 m. balandžio 30 d.]. Prieiga per internetą: <https://www.silaineskrastas.lt/kultura/silaines-sodas/pasakojimas-is-silutes-praeities-ii-dalis/>.
3. Sodonis, Saulius. Nepažįstamas-pažįstamas kraštas. Šilutė (10). Klaipėda, 1999, rugpjūčio 25, p. 29.

4. [Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos] istorija [interaktyvus]. [Žiūrėta 2018 m. balandžio 30 d.]. Prieiga per internetą: https://www.silutevb.lt/silute/istorija/.